NBA Playofflarına Sakatlık Furyası Sürüyor

NBA Playofflarına Sakatlık Furyası Sürüyor

23 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA play-off heyecanında henüz ilk tur serilerinde üçüncü maçlar geride kalmışken sakatlıklar yüzünden birçok yıldız isim parkelerden uzak kalıyor.

Geçtiğimiz günlerde Phoenix Suns’ın yıldızı Devin Booker ve Milwaukee Bucks’ın skoreri Khris Middleton yaşadıkları sakatlıklardan ötürü maçları yarım bırakmıştı. Sakatlık furyasına son olarak Miami Heat’in yıldızı Kyle Lowry katıldı. Yıldız gard Atlanta Hawks serisinin üçüncü maçının son çeyreğinde hamstring sakatlığı yaşayarak oyunu yarım bıraktı. Yıldız oyuncunun pazar günü oynanacak dördüncü maç öncesi durumu yapılacak kontrollerin ardından netleşecek.  

Devin Booker, hamstring kasında yaşadığı sakatlıktan ötürü en az iki hafta parkelerden uzak kalacak. Bucks’ın yıldızı Khris Middleton ise Chicago Bulls serisinin ikinci maçında dizinde meydana gelen esnemeden ötürü oyuna devam edemedi ve en az iki hafta takımını yalnız bırakacak.

Öte yandan normal sezon ve play-in döneminde yaşadıkları sakatlıklardan ötürü şu ana kadar playoffta boy gösteremeyen Dallas Mavericks’in yıldızı Luka Doncic ve Atlanta Hawks’ın uzunu Clint Capela’nın serilerin dördüncü maçlarında oynama olasılığı bulunuyor. İki oyuncunun da durumu maç saatinde netlik kazanacak.