NBA Yıldızı Rudy Gobert De Koronavirüse Yakalananlar Arasında Yer Aldı

NBA Yıldızı Rudy Gobert De Koronavirüse Yakalananlar Arasında Yer Aldı

13 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

NBA ekiplerinden biri olan Utah Jazz takımının yıldız oyuncusu olan Rudy Gobert de yeni tip koronavirüse yakalananlar arasında. Sporcunun testinin pozitif çıktığı ise resmen açıklandı.

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle kendini gösteren yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Neredeyse her ülkede görülen virüs, binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, spor organizasyonlarının da tamamının ertelenmesine, iptal olmasına, liglerin durdurulmasına sebep oldu.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından da salgın hastalık olarak ilan edilen virüs, NBA müsabakalarının da iptal olmasına neden olurken, NBA ekipleri arasında yer alan Utah Jazz’ın başarılı sporcusu Rudy Gobert de salgından etkilenenler arasındaki yerini aldı.

NBATüm Maçların Askıya Alındığının Açıklamasını Pozitif Testin Ardından Yaptı

Sporcunun testinin pozitif çıkmasının ardından, NBA yönetimi de tüm müsabakaların süresiz olarak askıya alındığını bildirdi.

Fransız oyuncu özellikle de önceki günlerde yapmış olduğu basın açıklamasında tüm mikrofonlara ve kayıt cihazlarına dokunarak koronavirüs ile dalga geçmesi ile sosyal medyada gündem oldu.