NBA’de Noel Gününün Takvimi Belli Oldu

NBA’de Noel Gününün Takvimi Belli Oldu

15 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA’de önümüzdeki sezonun başlamasına yaklaşık iki ay bir süre olsa da lig yönetimi bazı özel günler için önümüzdeki sezonun takvimini açıklamaya devam ediyor.

Birçok insan, özellikle de Amerikan izleyicisi için NBA’de rekabetin kızıştığı zaman Noel Günü olarak biliniyor. Bu özel günde oynanan karşılaşmalar genellikle büyük rekabete sahne oluyor ve arka planlarında birçok farklı hikaye barındırıyor.

NBA yönetimi dün Noel takvimini açıkladı. Buna göre Noel gecesinin programı şu şekilde:

  • Philadelphia 76ers – New York Knicks
  • Boston Celtics – Milwaukee Bucks
  • Golden State Warriors – Memphis Grizzlies
  • Los Angeles Lakers – Dallas Mavericks
  • Denver Nuggets  – Phoenix Suns

Noel gecesinde perde doğu yakası rekabetinde 76ers-Knicks maçıyla açılacak. Ardından Giannis Antetokounmpo liderliğinde Bucks geçen sezon konferans yarı finallerinde elendiği Boston Celtics ile karşılaşacak.

Batı yakasının yükselen değeri Memphis Grizzlies evinde son şampiyon Golden State Warriors’dan geçen sezonki play-off eşlemesinin rövanşını almaya çalışacak. Ayrıca LeBron James liderliğindeki Lakers, ligin yükselen süper yıldızı Luka Doncic’in sürüklediği Dallas Mavericks ile kapışacak. Son olarak ise son iki sezonun MVP’si Nikola Jokic’in liderlik ettiği Denver Nuggets, Chris Paul ve Devin Booker önderliğindeki Phoenix Suns ile kozlarını paylaşacak.