Nemanja Nedovic Kızıl Yıldız’a Dönüyor

Nemanja Nedovic Kızıl Yıldız’a Dönüyor

7 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Bu yaz döneminde kadrosundan önemli isimleri birer birer kaybederek kan kaybeden Turkish Airlines EuroLeague takımlarından Kızıl Yıldız, eski oyuncusu Nemanja Nedovic ile anlaşmaya yakın.

Mozzart Sports’un haberine göre, yaz transfer döneminde kadrosundan Austin Hollins, Dejan Davidovac’ı kaybeden ve Nikola Kalinic ile yolları ayıran Adriyatik Ligi’nin son şampiyonu gard rotasyonunu Nemanja Nedovic ile güçlendirmek istiyor.

Nedovic, profesyonel kariyerine 2008’den 2012’ye kadar oynadığı Kızıl Yıldız’da başladı. Ardından Litvanya’ya gitti ve Lietuvos Rytas’ta oynadı. 2013 yılında NBA draftinde 30. Sıradan Golden State Warriors tarafından seçildikten sonra bir sezon NBA’de Golden State Warriors ile 24 maça çıktı ve 1.1 sayı, 0.6 ribaunt ve 0.5 asist ortalamaları yakaladı.

Avrupa’ya döndükten sonra Valencia, Unicaja Malaga için oynadı, ardından 2020’de Panathinaikos’a katılmadan önce iki yıl boyunca Olimpia Milano’nun bir üyesiydi.

Geçen sezon Nedovic, Panathinaikos formasıyla EuroLeague’de maç başına 14.3 sayı, 3.2 asist ve 2.2 ribaunt ortalamaları tutturmuştu. Nedovic, bu yaz Panathinaikos ile olan sözleşmesini bir yıl daha uzatma seçeneğine sahipti, ancak 29 yaşındaki yıldız büyük olasılıkla Belgrad’a dönecek.