Olympiakos’un Yeni Transferi Quincy Acy: “Olympiakos Avrupa’nın En İyi Kulüplerinden Biri”

Olympiakos’un Yeni Transferi Quincy Acy: “Olympiakos Avrupa’nın En İyi Kulüplerinden Biri”

4 Kasım 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Olympiakos’un geçtiğimiz günlerde kadrosuna kattığı Quincy Acy, kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Yunan devine gelerek doğru kararı verdiğine inandığını dile getiren 31 yaşındaki ABD’li uzun, transfer süreciyle ilgili olarak şunları dile getirdi:

“İyi bir şans bekliyordum. Diğer seçeneklere bakıyordum ve kararımın hem kendim hem de ailem için doğru olduğundan emin olmak için zaman ayırmak istedim. Maccabi’deki eski koçum Giannis Sfairopoulos, Olympiakos hakkında her zaman sıcak sözler söyledi. Othello Hunter ve eski takım arkadaşım Tyler Dorsey de öyle. Onlara çok soru sordum çünkü doğru kararı vermek istedim. Bu yüzden araştırmamı yaptım ve bunun iyi bir fırsat olduğunu öğrendim. Oyuncular, teknik direktörler, yönetim, şehir… Her şeyi hesaba kattım ve Olympiakos tüm şartları yerine getiriyor. Onlar Avrupa’nın en iyi kulüplerinden biri.”

Deneyimli uzun, yeni takımına neler sunabileceği hakkında ise şu açıklamayı yaptı:

“Gücüm savunmaydı ve her zaman öyle kalacak. Savunma, savunma, savunma! Bu benim markam. Sıkı oynarım, kazanırım ve basketbolu doğru şekilde oynarım. Takım arkadaşlarımın beni seveceğini düşünmeyi severim. Şehrin ve ekibin beni seveceğini düşünüyorum. Masaya getirdiğim şey deneyim, dayanıklılık, açlık ve öğrenme isteğim. Umarım her şey yolunda gider ve şampiyonluklar kazanabiliriz.”