Pablo Laso Barcelona Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Pablo Laso Barcelona Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

20 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague Final 4 yarı final maçında ezeli rakibi Barcelona’yı geriden gelerek 86-83 yenerek finale yükselen Real Madrid’de baç antrenör Pablo Laso maçın ardından açıklamalarda bulundu.

2018 yılından Luka Doncic’in takımdan ayrılmasının ardından ilk kez finale yükselen eflatun beyazlılarda teknik adam Laso maçın ardından şunları söyledi:

“Dediğim gibi, o maçta Luka’yı değil Real Madrid’i çalıştırıyordum. Luka benim oyuncularımdan biriydi ve Luka’yı şu an oynadığı şekilde izlemekten çok mutluyum. Ama şimdi oyuncularımı izlemekten de çok mutluyum, Luka’yı düşünmüyorum. Onu oynarken izlemeyi seviyorum ve ona koçluk yapmayı seviyorum ve burada Belgrad’da Avrupa şampiyonu olmayı seviyorum. Ama aynı zamanda oyuncularımı da seviyorum.”

İspanyol teknik adam, oyuncularının oyun planına sadık kaldıklarını şu ifadelerle dile getirdi:

“Harika bir takıma karşı oynayarak tüm maç boyunca büyük çaba sarf ettik. İkinci çeyrekte 3-4 kötü dakika geçirdik ve bizi öldürdüler. Hızlı bir şekilde çift haneli bir avantaj elde ettiler. Birinci, üçüncü ve dördüncü çeyreklerde sağlam oynadık, ancak Barcelona harika bir takım ve ikinci çeyrekte bizi geride bıraktılar. Oyuncuların oyun planını anladıkları ve buna odaklandıkları için mutluyum. Devre arasında herkes bittiğimizi düşündüğünde oyunda kaldık. Her iki tarafta da en iyi durumları arıyorduk ve bir sonuç aldık.”

Basketnews

Turkish Airlines EuroLeague’de Anadolu Efes ile Real Madrid’i karşı karşıya getirecek final maçı 21 Mayıs cumartesi TSİ 20:00’da Strak Arena’da oynanacak.