Pablo Laso: “Doğru Yoldayız”

Pablo Laso: “Doğru Yoldayız”

26 Ocak 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in 19. haftasında erteleme maçında dün akşam evinde Unics Kazan’ı 85-68 mağlup eden Real Madrid’de baş antrenör Pablo Laso karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Kazan karşısında kazanarak evindeki yenilmezlik serisini 11 maça çıkaran Real Madrid’de Pablo Laso oyuncularının sergilediği oyun karakterinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

“Üç çeyreğimiz savunma ve hücum açısından gerçekten iyiydi. Oyun planımızı gerçekten iyi uyguladık. Rakibin savunmada çok agresif bir takım oldukları ve bizi top kaybı yapmaya zorlamaya çalışacaklarını biliyorduk. Bu da hızlı oynamanıza izin vermiyor. Hücumda iyi oynadık, topu paylaştık ve oyun ritmine hakim olduk. Oyunu domine ettik ve hücumda topu çok iyi paylaştık.”

Unics Kazan karşısında 17 sayı farkla kazanarak ikili averajda rakibe üstünlük sağlamalarına ilişkin olarak da konuşan deneyimli teknik adam sözlerine şöyle devam etti:

“Şimdi söyleyebilirim ama iki oyun oynuyorduk, biri galibiyet için diğeri de averajı geri almak adına…  Tie-break avantajını düşünmedik ve oyuncularımıza söylemedik çünkü bu oyuncuları strese sokabilirdi. Ama bizim kafamızdaydı.”

“Evimizde Çok İyi Oyunlar Oynadık”

EuroLeague’de bu sezon evlerinde oynadıkları 11 karşılaşmayı da kazanmalarının önemine vurgu yapan İspanyol koç, takımın başarısıyla ilgili şunları dile getirdi:

“EuroLeague gibi bir müsabakada, evimizde yenilmez olmamız, sıralamada üst sıralarda olmanızı sağlıyor. Taraftarlarımıza destekleri için gerçekten teşekkür ediyorum. Evimizde çok iyi oyunlar oynadık.”

Takımın play-offlara kalmak adına iyi yolda olduğunu aktaran Laso, sözlerini şöyle noktaladı:

“Play-off’larda kazanılacak galibiyet sayısı yaklaşık olarak 19 veya 20 civarında olabilir. Ama şu an mesele bu değil. Şu anda geleceği düşünemeyiz. Doğru yoldayız. Sadece böyle devam etmemiz gerekiyor.”

Basketnews