Pablo Laso: “Zorlu Fikstür Final Four İçin Avantaj”

Pablo Laso: “Zorlu Fikstür Final Four İçin Avantaj”

10 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Real Madrid‘in baş antrenörü Pablo Laso, yarın Liga Endesa’da oynayacakları UCAM Murcia maçından önce kulüp medyasıyla konuştu. Takımının İspanya liginde kalan iki maçta en yüksek performansı göstermesi gerektiğini belirten deneyimli teknik adam önlerindeki zorlu fikstürün Turkish Airlines EuroLegaue final four’u öncesi kendileri için avantaj olduğunu açıkladı.

Laso, eflatun beyazlılarının kadrosunda Alosen dışında önemli bir eksik bulunmadığını belirterek, takımın tam kadro olarak antrenman yapmasından memnun olduğunu şöyle aktardı:

“Hala sahada olmayan Alocen dışında tüm oyuncular formda. Hepsi normal şekilde antrenman yaptı. Bu açıdan iyi bir hafta geçirdik. İyi antrenman yaptık ve iyileştik. Her hafta üç ya da dört maç oynamaya alışkınız ama geçen hafta Obradoiro’ya karşı rekabetçi ritmimiz yoktu. Takım ligdeki yerimizi korumak için iyi bir iş çıkardı.”

Belgrad’daki Final Four’da ezeli rakipleri Barcelona ile karşılaşacak Real Madrid’in baş antrenörü karşılaşmaya ilişkin şunları dile getirdi:

“Artık çalışmak için bir haftamız var. Açıkça Final Four’u düşünüyoruz, ancak play-offlara kalmaya çalışan çok iyi takımlara karşı iki lig maçımız kaldı. Her maçı değerlendirmek bizim için önemli. Kazanmak istiyorsak iyi performans göstermeye hazır olmamız gerekiyor.”

Final Four öncesi Liga Endesa’da iki rekabet seviyesi yüksek maç oynayacak olmalarının kendileri için iyi bir hazırlık dönemi sunacağını belirten Laso, sözlerini şöyle noktaladı:

“Rekabetçi oyunlar, ritminizi bulduğunuz yerdir. Her şey çok iyi ve antrenman yapmak güzel ama oynamak ve rekabet etmek zorundasınız. Önümüzde çok iyi iki fikstür var ve her şeye rağmen en iyi rekabet gücümüzde olmaya odaklanmamız gerekiyor. Herkesin gelecek haftaki Final Four’u beklediği gerçek fakat bu maçlara hak ettikleri önemi vermemek aptallık olur. Mümkün olan en iyi performansımızı sergilemeliyiz.”

Basketnews