Partizan Sırbistan Ligi Play-offlarından Çekildi

Partizan Belgrad, Adriyatik Ligi final serisinde Kızıl Yıldız’a beş maç sonunda elendikten sonra, seri genelinde yaşanan saha içi olaylardan ötürü Sırbistan Ligi play-offlarından çekildiğini duyurdu.

Partizan kulübün resmi sitesinden yaptığı açıklamayla alınan kararla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“BC Partizan NIS 2021/22 sezonunu sonlandırdı ve Sırbistan Ligi Playofflarında yer almayacak. Bu karar, ABA Ligi finallerinde olanlardan sonra kulüp tarafından verildi. Kızıl Yıldız ve Partizan’dan gelen tüm itirazlara rağmen, beş maçın tamamı oyuncuların ve koçların güvenliğini tehlikeye atan olaylarla doluydu. Bu olaylar spor salonunun kısmen ve tamamen kapatılmasına, sayısız para cezasına ve Sırp ve bölge basketbol tarihine kara bir leke olarak geçti.”

“Tüm seri boyunca Partizan temsilcilerinden özeleştiri oldukça yoğundu. Hem Başkan Ostoja Mijailovic hem de baş antrenör Zeljko Obradovic, tribünlerdeki sorumsuz kişileri davranışlarından dolayı alenen eleştirdi. Ne yazık ki, eleştiriler yerinde değildi. Bu kararı alarak hem kendi hem de başka kulüplerin taraftarlarının holigan tavırlarının bir parçası olmak istemiyoruz. İki takım arasında rasındaki başka bir final serisinin, sporumuzu mahveden zorbalar için başka bir alan olacağı ve bunun bizi dünyaya gönderilen başka bir korkunç mesaja götüreceği konusunda makul şüphemiz var.”

“Bundan sonra amacımız ligi, tüm kulüpler için eşit koşulları garanti edecek olan Ulusal Federasyona iade etmektir. Gerginliği azaltmak ve herkesi basketbola döndürmek için sadece eşitlik iyi bir temeldir.”

Basketnews

Kızıl Yıldız ile oynanan play-off serisinin üçüncü ve beşinci maçlarında saha içinde yaşanan olaylar nedeniyle karşılaşmalar durmak zorunda kalmıştı.