Pau Gasol: “Saras Çok İyi Bir Koç”

Pau Gasol: “Saras Çok İyi Bir Koç”

22 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague ve İspanya Liga Endesa’da geride bıraktığımız sezon beklentilerin altında kalan Barcelona’nın efsane oyuncularından ve aynı zamanda kulübün elçiliğini yapan Pau Gasol Mundo Deportivo’ya bir röportaj verdi.

Yaşayan basketbol efsanesi Pau Gasol, geçtiğimiz günlerde İspanya ACB finallerini Real Madrid’e kaptıran Barcelona’nın durumu hakkında yorum yaptı.

Real Madrid’e hem EuroLeague Final Four’unda hem de Liga Endesa finallerinde kaybeden Katalan ekibinin elçisi şunları dile getirdi:

“Sporda bazen kazanır, bazen kaybedersiniz. EuroLeague ve İspanya Ligi’nde normal sezonu lider bitiren bu takım bu kadroyla en azından bir şampiyonluk kazanması gerekirdi. Barcelona bu sezonki hatalardan ders almalı. Önümüzdeki sezon başarılı olmak için bu hatalardan ders çıkarmak zorundalar.”

“Real Madrid’i tebrik ediyorum. Barcelona’dan çok daha iyi mücadele ettiler. Gelecek sezon hedeflere ulaşmak için şimdi bir özeleştiri yapmalı ve bundan sonra takımı nasıl daha iyi hale getireceğimize odaklanmalıyız.”

İspanyol basketbol efsanesi Barcelona’nın başında üçüncü sezonunu geride bırakan koç Sarunas Jasikevicius hakkındaysa şunları dile getirdi:

“Saras bana harika bir rakip gibi görünüyor, bence o çok iyi bir koç. Ama bence aynı zamanda kendini eleştirmeli ve liderlik etmek ve oyuncularından en iyi şekilde yararlanmak için nasıl gelişebileceğini görmeli. Umarım uzun yıllar Barça koçu olur. Bir arkadaş, bir taraftar ve kulübün elçisi olarak dileğim bu. Bu anlar büyümek, öğrenmek, kendini eleştirmek ve işlerin nasıl daha iyi yapılabileceğini görmek için kullanmalı.”

Basketnews