Rakibimizi Tanıyalım: Pınar Karşıyaka – Peristeri

Rakibimizi Tanıyalım: Pınar Karşıyaka – Peristeri

7 Şubat 2024 Kapalı Yazar: baskethaber basket

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu üçüncü maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, İzmir’de Peristeri’yi konuk ediyır.

7 Şubat Çarşamba günü saat 20:30’da başlayacak karşılaşmayı basketbolseverker Tivibu Spor ekranlarından canlı olarak izleyebilecekler. İki takım da ilk 2 maçlarını kaybettiler, dolayısıyla bu maçı da kaybeden takımın grupta ilk 2 şansı büyük ölçüde bitmiş olacak.

Gelin birlikte rakimizi tanırken, galibiyet için gereken kritik faktöre de bir göz atalım. Keyifli okumalar.

Kadro Derinliği:

Guardlar: Elijah Mitrou-Long, Joe Ragland, Vassilis Xanthopoulos, Jermaine Love, Stelio Poulianitis, Kenny Williams, Jaylen Hands
Forvetler: Nemanja Dangubic, Leonidas Kaselakis, Nikos Chougkaz, Vangelis Zougris, Dimitrios Chatzis, Sotiris Stavrakopoulos
Pivotlar: Trevor Thompson, Nate Renfro

Koç: Vassilis Spanoulis

Dikkat Edilmesi Gereken Oyuncu:

Koç Spanoulis yönetimindeki Yunan ekibinin mütevazi bir kadrosu var ve bu kadronun lideri, Spanoulis’in sahadaki gözü-kulağı konumundaki ise kuşkusuz Joe Ragland. 34 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu bu sezon adeta ikinci baharını yaşıyor, takımını tam bir maestro gibi yönetiyor. 13.2 sayı ortalamasının yanında maç başına yaptı 9 asistle tüm organizasyonun asist krallığında 2. sırada yer alıyor! Onun üstünde istikrarlı bir baskı kurmak, rahat karar vermesini engellemek ve genel anlamda pas-şut tercihlerinde dengesini bozmak birincil önceliğimiz olmalı.

Galibiyetin Anahtarı: Hücum Ribaundlarına Dikkat

Yunan ekibi hücumda üst seviye bir takım değil, Hands gibi önemli bir skorerin yokluğunda yük Ragland ile Love’un omuzlarına kalmış durumda. Bu nokta da alternatif skor opsiyonları arayacaklar kuşkusuz. İşte bu nokta da istatistiklerin de bize söylediği ikinci şans sayıları onlar için çok değerli ve bu maçta da öyle olmaya devam edecek. Maç başına 11 hücum ribaundu alıyorlar ve bunlardan 12.7 sayı çıkarıyorlar. Thompson başta olmak üzere Renfro ve Dangubic’e de hücum ribaundlarında dikkat etmemiz gerekecek. Özellikle en önemli ribaund opsiyonu olan Thompson, rakip pota altında maç başına 2.5 ribaund çekiyor!