Real Madrid, Eksik Bayern’e Son Çeyrekte Teslim Oldu ve Sezonu 4. Sırada Tamamladı

Turkish Airlines Euroleague 34. hafta mücadelesinde Real Madrid, konuk ettiği önemli eksikleri bulunan FC Bayern Munich‘in son çeyrek operasyonuna teslim oldu ve 88-97’lik skorla kaybederek normal sezonu 4. sırada tamamlamış oldu.

Bu sonuçla beraber Bayern’in durumu değişmedi, sezonu 8. sırada tamamladı ve play-off’da Barça ile eşleşmiş durumda. Real ise 4. sırada yer aldı ve play-off’daki rakibi ya Maccabi ya da temsilcimiz Efes olacak. Bunu ise diğer temsilcimiz Fenerbahçe’nin İsrail’de Maccabi ile oynayacağı erteleme maçının sonucu belirleyecek.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Weiler-Babb ile Walden’dan yoksun olan ve son 5 günde 3. Euroleague maçına çıkan Bayern’de Ognjen Jaramaz 19 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile yıldızlaşırken, DeShaun Thomas 16 sayı, 4 ribaund, Zan Mark Sisko 13 sayı, 3 asist ve Othello Hunter 11 sayı, 6 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Real’de ise Gabriel Deck 12 sayı, 5 ribaund, 2 top çalma, Sergio Llull 12 sayı, 3-8 3sayı, 5 asist, Guerschon Yabusele 12 sayı, 4 ribaund, 2 asit ve Fabien Causeur 12 sayı, 2 ribaund, 4 asist ile diğer direnen isimler oldular.