RESMİ: ABD Milli Takımında McGee ve Johnson Kadroya Eklendi

RESMİ: ABD Milli Takımında McGee ve Johnson Kadroya Eklendi

17 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na hazırlanan Amerika Birleşik Devletleri milli takımında Kevin Love ve Bradley Beal’in kadrodan çıkarılmasının ardından yerlerine gelecek oyuncular netleşti.

Hazırlıklarına Las Vegas’da devam eden ABD, Nijerya, Avustralya ve Arjantin ile yaptığı hazırlık maçlarının ardından Beal’in covid-19 protokolleri nedeniyle karantinaya alınmasının ardından yıldız skoreri kadro dışı bırakmak zorunda kalmıştı. Love’un da sağ bacağındaki sakatlığı tam olarak atlamadığını belirtmesi ve affını istemesi ile fire ikiye çıkmıştı.

Bunun üzerine koç Popovich yönetimindeki teknik ekip kadroya kimlerin ekleneceğine karar verdi ve yapılan resmi açıklamaya göre JaVale McGee ile Keldon Johnson 12 kişilik kadroyu tamamlayan isimler olacaklar.

McGee geçen sezon hem Cavs hem de Nuggets formalarıyla toplam 46 maça çıkmıştı. Tecrübeli pivot sezonu 7.3 sayı, 5.2 ribaund istatistikleri ile tamamlamıştı.

Koç Popovich’in Spurs’den öğrencisi olan 21 yaşındaki genç Johnson ise 69 maçta görev aldığı sezonu 12.8 sayı, 6.0 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile tamamlamıştı.

Hali hazırda devam eden final serisinde yer alan Booker, Middleton ve Holiday ise takıma Tokyo’da maçların başlamasına 2-3 gün kala katılabilecekler.