RESMİ: Bahçeşehir ve Beşiktaş’ın Rakiplerinden Hapoel Tel Aviv, Wainright’ı Kadrosuna Kattı

RESMİ: Bahçeşehir ve Beşiktaş’ın Rakiplerinden Hapoel Tel Aviv, Wainright’ı Kadrosuna Kattı

10 Temmuz 2024 Kapalı Yazar: baskethaber basket

BKT EuroCup‘da temsilcilerimizden Bahçeşehir ve Beşiktaş ile aynı grupta yer alan Hapoel Tel Aviv, kadrosuna NBA patentli bir forvet kattı.

İsrail Winner Ligi ekibi, Çarşamba sabahı yaptığı açıklamada forvet Ish Wainright ile 2 yıllık bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Uganda milli takımında da devşirme olarak forma giyen Wainright (1.96 metre, 29 yaşında) son üç sezonu NBA’de, çoğunlukla Phoenix Suns’ta geçirdi. Geçen sezon da kısa bir süre Portland Trail Blazers forması giydi. Wainright bu süre zarfında 116 maçta 3.3 sayı ve 1.8 ribaund ortalamaları tutturdu. Ayrıca kısa bir süre Portland’ın G-League takımı Rip City Remix’te de oynadı.

Wainright, Tel Aviv’de kolejden takım arkadaşı Johnathan Motley ile yeniden bir araya gelecek. İkili Baylor Üniversitesi’nde üç sezonu birlikte geçirdi. Wainright, Avrupa’da profesyonel basketbol kariyerine başlamadan önce 2017-18’de Baylor’da bir sezon daha Amerikan Futbolu oynadı. Avrupa kariyerinde ise Almanya’da Nuernberg Falcons ve Rasta Vechta, Fransa’da ise SIG Strasbourg formalarıyla birer sezon oynadı.