Resmi: Real Madrid Petr Cornelie ile Bir Yıllık Anlaşmaya Vardı

Resmi: Real Madrid Petr Cornelie ile Bir Yıllık Anlaşmaya Vardı

27 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

İspanya Liga Endesa’nın son şampiyonu ve Turkish Airlines EuroLeague’in son finalisti Real Madrid kadrosunu NBA patentli Fransız forvet Petr Cornelie ile güçlendirdi.

Eflatun beyazlılar, bugün resmi olarak duyurdukları üzere, 2.11’lik forvet ile 1 yıllık anlaşmaya vardıklarını açıkladılar.

Fransa milli takımının da bir üyesi olan 26 yaşındaki Cornelie, üç ve dört numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor. Geçen sezon Denver Nuggets ile NBA normal sezonda 13 maçta görev alan Cornelie, 1.1 sayı ve 1.1 ribaunt ortalamaları yakaladı. G League’de ise Grand Rapids formasıyla 17.7 sayı, 12.7 ribaunt ve 2.8 asist ortalamalarıyla mücadele etti.

Cornelie, daha önce 2013-14 ve 2015-16 sezonlarında Le Mans ile 7Days EuroCup’da boy göstermişti. EuroCup kariyerinde süre aldığı karşılaşmalarda 5.3 sayı ve 4.9 ribaunt üretti.

Geçtiğimiz sezon başında Denver Nuggets ile çift yönlü kontrat imzalayan Fransız milli oyuncu, özellikle G League’de Grand Rapids formasıyla başarılı bir sezonu geride bıraktı ve süre aldığı 25 maçta yayın gerisinden %36.7 isabetle oynadı.