Ricky Rubio Cleveland Cavaliers’a Geri Döndü

Ricky Rubio Cleveland Cavaliers’a Geri Döndü

1 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Yahoo Sports’tan Chris Haynes’in haberine göre, bu yaz serbest kalan Rick Rubio Cleveland Cavaliers ile 3 yıl 18.4 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

Geçen yaz Minnesota Timberwolves’den Cleveland Cavaliers’a geçen ve baş antrenör J.B. Bickerstaff’ın düzeninde takıma çok iyi uyum sağlayan Rick Rubio sezon ortasında yaşadığı sakatlığın ardından Indiana Pacers’a takas olmuştu. Daha önce çıkan haberlerde İspanyol yıldızın Cavaliers’a geri dönmesi bekleniyordu.

Ricky Rubio’nun geçen aralık ayında New Orleans Pelicans karşısında yaşadığı sakatlığın ardından yaklaşık bir sene parkelerden uzak kalması bekleniyor. Cleveland Cavaliers büyük olasılıkla 31 yaşındaki oyuncudan ocak ayına kadar faydalanamayacak.

Geçen sezon İspanyol oyun kurucu Cleveland Cavaliers ile normal sezonda 34 maça çıkarken 13.1 sayı, 4.1 ribaunt, 6.6 asist ve 1.4 top çalma ortalamaları yakaladı. Onun forma giydiği dönemde Cavaliers 34 maçta20 galibiyet almıştı.

Ricky Rubio Cleveland Cavaliers’ın Darius Garland, Evan Mobley ve Jarrett Allen’dan oluşan genç çekirdeğine tecrübesiyle geçtiğimiz sezon sakatlanana kadar çok iyi uyum sağlamıştı.

31 yaşındaki gardın sakatlığı sebebiyle 1-18 eylül tarihlerinde düzenlenecek Euro Basket 2022’yi kaçırması bekleniyor.