Şampiyonlar Ligi’nde Türk Telekom Üst Turda

Şampiyonlar Ligi’nde Türk Telekom Üst Turda

16 Ocak 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Türk Telekom, Baxi Manresa’yı kendi evinde mağlup etti ve liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 11 haftasında Baxi Manresa’yı mağlup eden Türk Telekom, adını bir üst sıraya yazdırmayı başardı. Takım, mücadelenin üçüncü çeyreği ile bir anda hücuma geçerek taraftardan da aldığı destek ile galibiyet yönünde ilerlemeye başladı. 25. Dakika ile enerjisini toplayan mavi beyazlı takım, Nick Johnson’un atmış olduğu basket ile 53-53 beraberliği yakalamayı başardı. Ardından hızını alan takım Muhammed Baygül’ün atmış olduğu üçlük ile 59-57 öne geçti.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 8. Galibiyeti

Takım, savunma ribaundları ile üstünlüğünü korumayı başarırken, son çeyreğe kadar önde ilerlemeyi başardı. Taraftardan alınan büyük desteğin de katkısı ile final çeyreğinde de üstünlüğünü koruyan mavi beyazlı takım, Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki 8. Galibiyetini de elde etmeyi başarmış oldu. 19 puan ile liderlik koltuğuna oturan Türk Telekom, üst tura adını yazdırarak gönülleri fethetti.