San Antonio Spurs Danilo Gallinari’yi Serbest Bıraktı

San Antonio Spurs Danilo Gallinari’yi Serbest Bıraktı

9 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA’de geçtiğimiz günlerde Atlanta Hawks ile San Antonio Spurs arasında Dejounte Murray merkezli gerçekleşen takasla San Antonio’nun yolunu tutan Danilo Gallinari serbest kaldı.

NBA muhabiri Marc Stein’in raporuna göre İtalyan forvetin önümüzdeki günlerde Boston Celtics ile anlaşması bekleniyor.

Danilo Gallinari, Dejounte Murray merkezli takasla geçtiğimiz günlerde Atlanta Hawks’tan ayrılarak San Antonio Spurs’e geçmişti. İtalyan şutörün, Spurs tarafından serbest bırakıldıktan sonra Boston Celtics ile 2 yıl 13 milyon dolar karşılığında yeni sözleşme yapması bekleniyor.

33 yaşındaki İtalyan şutör geçtiğimiz sezon Atlanta Hawks formasıyla normal sezonda 66 maçta görev alıp, 11.7 sayı, 4.7 ribaunt ve 1.5 asist ortalamaları yakalamıştı.

Boston Celtics, daha önce takasla Indiana Pacers’dan ayrılan gard Malcolm Brogdon’ı kadrosuna katmıştı. Danilo Gallinari’nin önümüzdeki günlerde takıma katılmasıyla beraber Celtics’in geçen sezon büyük sorun yaşadığı bench derinliği sorununu çözmesi çok olası. İtalyan forvet kendi skorunu üretme konusunda oldukça hünerli. Artık ilerleyen yaşından ötürü savunmada eksi yazsa da halen hücumda önemli bir tehdit unsuru.