Sarunas Jasikevicius, Bayern Münich Mağlubiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Sarunas Jasikevicius, Bayern Münich Mağlubiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

30 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Barcelona, Turkish Airlines EuroLeague play-off serisi dördüncü maçında deplasmanda Bayern Münih’e 59-52 kaybetti. Maçın ardından açıklamalarda bulunan baş antrenör Sarunas Jasikevicius, takımının ortaya koyduğu efor ve hakemlerin yönetimini eleştirdi.

Seride durum 2-2 ve karar maçında Barcelona Palau’da Bayern’i yenmesi halinde adını final four’a yazdıracak. Fakat son maçta Jasikevicius, takımının ortaya koyduğu performanstan hiç memnun değildi.

“Açıkçası utanıyorum. Umarım oyuncular da utanıyordur. Bu mağlubiyette suçlu be hakemler ne teknik ekip, ne de rakip. Oyuna bakarsanız verilen birçok kötü karar var. Maç içinde rakip oldukça sert oynadı ve hakemler birçok düdüğü çalmadı. Ama yine de günün sonunda kaybetmemizin nedeninin çalınmayan düdükler olduğunu sanmıyorum. Burası play-off…”

Takımının performansını eleştiren Litvanyalı teknik adam beşinci maçta daha iyi performans ortaya koymaları gerektiğini şöyle vurguladı:

“Bu takımın 48 saatte nasıl bu kadar değişebildiğini anlamak çok zor. Üçüncü maçta harika basketbol oynayan takımdan tamamen tanınmaz hale gelmek inanılmaz. Bu kadroyla bunun gibi çok iniş çıkışlarımız olacağını söylemiştim. Bunları aşmalı ve daha iyi basketbol oynamanın bir yolunu bulmalıyız.”

Eurohoops