Sarunas Jasikevicius: “Dante Exum’un Performansında Memnunuz”

Sarunas Jasikevicius: “Dante Exum’un Performansında Memnunuz”

3 Şubat 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in 24. haftasında evinde Bayern Münich karşısında 71-66 kazanan Barcelona’da baş antrenör Sarunas Jasikevicius, galibiyetin ardından Dante Exum hakkında övgü dolu ifadeler kullandı.

Dante Exum, Bayern Münich karşısında kaydettiği 9 sayının tamamını maçın son 13 dakikasında bulmasının yanında son bölümde attığı kritik üçlükle galibiyette önemli rol oynadı.  Maçın ardından, Barcelona’nın Litvanyalı koçu Jasikevicius, Mundo Deportivo’ya verdiği demeçte, Bayern galibiyetinde önemli rol oynayan Dante Exum hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Kariyerinin büyük bölümünde yaşadığı şanssız sakatlıklardan dolayı bir türlü devamlılığı olmadı. Ama şu ana kadar Exum’un gösterdiği performanstan memnunuz. Umarım bu akşam sergilediği performans ona da güven verir.”

Eurohoops

Aralık ayında Katalan kulübüyle şubat ayının sonuna kadar sözleşme imzalayan NBA patentli gard Avrupa’daki ilk deneyiminde şu ana kadar iyi iş çıkardı. Barcelona formasıyla 9 EuroLeague maçında 4.6 sayı ve 2.3 ribaunt ortalamaları yakalan Exum, İspanya Liga Endesa’da ise maç başına 6.5 sayı ortalamasıyla mücadele etti.

Avusturalyalı milli gard, özellikle savunmada koç Jasikevicius’un gözüne girmiş durumda. Sarunas Jasikevicius’un şubat ayının sonunda geçici sözleşmesi sona erecek Dante Exum’u takımda tutup tutmayacağını bekleyip göreceğiz.