Sarunas Jasikevicius: “Sonuna Kadar Savaşmalıyız”

Sarunas Jasikevicius: “Sonuna Kadar Savaşmalıyız”

16 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

İspanya Liga Endesa final serisi ikinci maçında Barcelona, evinde Real Madrid karşısında Nikola Mirotic’in 26 sayılık performansıyla 71-69 kazanarak seriyi eşitledi. Karşılaşmanın ardından Katalan ekibinin teknik patronu Sarunas Jasikevicius açıklamalarda bulundu.

İkinci maçta alınan galibiyeti değerlendiren Litvanyalı koç şunları dile getirdi:

“Benchten önemli katkı aldık. Rokas’ın iyi kararlar alması, Laprovittola’nın başrol oynaması, Kuric’in verimli olması ve Rolands’ın sert oynaması ile maçın kazanılmasında önemli faktör oldular. Sonra liderlerimiz katıldı. Bu gece birçok insan bulduk. Şimdi bir adım daha ileri gitmemiz gerekiyor.”

Blaugnara’daki taraftar desteğini de değinen başarılı teknik adam şunları kaydetti:

“Her zaman olduğu gibi, işler zorlaştığında her zaman oradalar. Bu takımla bağları var ve mücadele ettiğimizde bize yardımcı oldular.”

Maçın kazanılmasında başrolü oynayan Nikola Mirotic’in performansına da değinen Jasikevicius, şöyle konuştu:

“Bugün sahada gösterdiği performansla liderimiz olduğunu kanıtladı. Önemli dakikalar aldı ve çok acı çekmesine rağmen ayakta kalmayı başardı.”

Serinin üçüncü maçında cuma günü deplasmanda Real Madrid ile deplasmanda karşılaşacak Barcelona’da koç Jasikevicius takım olarak aynı savaşçı kimliği sahaya yansıtmaları gerektiğini şöyle vurguladı:

“Madrid’de ölümüne savaşmalıyız. Bu böyle. Gerekirse kanla. Büyük sözler kullandığımı biliyorum ama bu böyle. İnsanlar yorgun ve fiziksel olarak zarar görüyor. Daha cesur olan, bazı anlarda biraz soğukkanlı olan hayatta kalır. On aydır savaşıyoruz, şimdi beş altı günümüz kaldı. İnanılmaz bir savaş gördük. İlk maçta nasıl savaşacağımızı bilmiyorduk, bugün tavrımız tamamen farklıydı. İşler iyiye de kötüye de gidebilir ama adamlar acı çekmeyi biliyorlardı.”

Basketnews