Sergio Rodriguez Real Madrid’e Geri Dönüyor

Sergio Rodriguez Real Madrid’e Geri Dönüyor

2 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçtiğimiz günlerde Olimpia Milano’dan ayrılan İspanyol gard Sergio Rodrgiuez, Turkish Airlines EuroLeague’in güçlü takımlarından Real Madrid ile anlaşmak üzere.

Eurohoops’un haberine göre, 36 yaşındaki gardın İspanyol deviyle 1 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.

Sergio Rodriguez’in dönüşüyle beraber Real Madrid 2015 yılın EuroLeague’de şampiyonluk yaşayan efsane üçlü Rudy Fernandez, Sergio Lull ve Chaco’yu yeniden bir araya getiriyor.

Kariyerinde daha önce 2010-16 yılları arasında 6 sezon eflatun beyazlı formayı giyen İspanyol gard, Madrid’de geçirdiği bu dönemde EuroLeague şampiyonluğu da dahil olmak üzere üç Liga Endesa, 4 İspanya Kral Kupası ve 3 İspanya Süper Kupası zaferi yaşamıştı.

2016 yazından kulüpten ayrılarak bir sezon Philadelphia 76ers formasını giydikten sonra 2017 yazında CSKA Moskova ile Avrupa’ya dönen Chaco, burada geçirdiği iki sezonda Turkish Airlines EuroLeague’i ikinci kez kazanmayı başardı. Ardından 2019 yazında Ettore Messina yönetimindeki Olimpia Milano’ya geçen Rodriguez, 2020-21 sezonun Milano’yu uzun bir aranın ardından final four’a taşıdı.

Real Madrid transferde daha önce Fransız gard Thomas Heurtel, Trey Thompkins ve Jeffrey Taylor ile yolları ayırmıştı. İspanyol devinin önümüzdeki günlerde Mario Hezonja ve Dzanan Musa ile kısa rotasyonunu güçlendirmesi bekleniyor.