Sergio Scariolo: “Eksiklerimizi Hızlıca Kapatmalıyız”

Sergio Scariolo: “Eksiklerimizi Hızlıca Kapatmalıyız”

19 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve EuroBasket 2022 hazırlıklarını sürdüren İspanya, dün deplasmanda Litvanya ile karşı karşıya geldi. Mücadeleden 78-76 mağlup ayrılarak Litvanya karşısında üst üste ikinci mağlubiyetini alan İspanya Milli Takımı’nda baş antrenör Sergio Scariolo karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Litvanya karşısında takımın sergilediği efordan memnun olduğunu ifade eden İtalyan teknik adam, şunları dile getirdi:

“Takımımız kaybettikten sonra mutlu olmaya alışık değil ancak oynadığımız oyun ve oyuncularımın gösterdiği efordan dolayı çok mutluyum. İlk beş dakikasını kötü oynadığımız iki maç oldu. Sonrasında 35 dakikayı karmaşık durumlarda oynamak zorunda kaldık, rekabet ettik hatta kazandığımız da oldu.”

Litvanya karşısında maçı son topta kaybetmelerine değinen Scariolo, karşılaşma ile ilgili şunları dile getirdi:

“Son topa gitmesinin birçok faydası var. Son üç dakikada savunma kısmında hatalar yaptık fakat genel olarak takımın yaklaşımından mutluyum. Şu ana kadar oynadığımız en iyi maç buydu, bu da geliştiğimizi gösteriyor. Litvanya’dan daha özgüvenli ve aynı zamanda çalışması gereken şeyler bulunan bir takım olarak dönüyoruz. İyi şutlar buluyoruz, boş şutlar yakalıyoruz, boyalı alana iyi atak ediyoruz. Bugün bizden daha güçlü bir takıma karşı ribaunt mücadelesini kazandık fakat hala geliştirmemiz gereken şeyler mevcut.”

NBA’den gelen oyuncuların henüz Avrupa basketboluna adapte olamadıklarının altını çizen Scariolo, sözlerini şöyle noktaladı:

“Geçtiğimiz yılı NBA’de geçiren bazı oyuncular Avrupa’ya henüz alışamadı. Onları bekliyoruz ancak acele etmemiz gerekiyor, eksiklerimizi hızlıca kapatmalıyız. Bunu yapabileceklerine inanıyorum.”

Eurohoops