Sertaç Şanlı: “Sezonun Kaderini Tek Bir Maçın Belirliyor Oluşu Adaletsiz”

Sertaç Şanlı: “Sezonun Kaderini Tek Bir Maçın Belirliyor Oluşu Adaletsiz”

21 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçtiğimiz sezon Anadolu Efes ile Turkish Airlines EuroLeague şampiyonluğu yaşayan ve ardından Barcelona’nın yolunu tutan milli oyuncu Sertaç Şanlı, Belgrad’da düzenlenen Final Four’da bu sezon umduğunu bulamadı ve yarı finalde Real Madrid’e elendi.

Milli uzun basketnews’e özel bir röportaj vererek, Real Madrid’e elenişleri, Barcelona’daki geleceği ve Euro Basket 2022 hakkında beklentilerini açıkladı.

“Normal sezonun kaderini tek bir maçın belirliyor oluşu adaletsiz. Kazanırsan finale gideceksin, kaybedersen eve döneceksin. Ancak bu bizim üzerimizde herhangi bir baskı yaratmadı. Sadece bazı detaylar maçın kaderini belirledi.”

Sezon boyunca, dakikalarının benzer kalmasına rağmen Şanlı’nın Barcelona’daki rolü biraz azaldı. Maç başına ortalama 14:30 dakika süre buldu. Ancak rakamlara gelince, mutlak rakamlar ve verimlilik rakamları açısından bazı düşüşler yaşadı. Anadolu Efes’te geçirdiği son sezona kıyasla Katalan ekibinde süre aldığı dakikalarda defansif görevleri ve ribaunt katkısı ön plana çıktı.

“Finalde Anadolu Efes ile Oynayacağımızı Düşünüyordum”

“Aklımın bir yerinde Efes ile olası bir eşleşmeyi oynamayı düşünüyordum. Eski takım arkadaşlarıma karşı oynamayı çok isterim. Ama dürüst olmak gerekirse, böyle bir şey olsaydı nasıl hissederdim bilmiyorum ve şimdi bunun bir önemi yok. Bu sezon en iyi oyunumu Efes’e karşı oynamam çok garip bir tesadüf oldu. Zor bir sezonu iyi bir şekilde bitirmeye çalışıyorum çünkü özellikle Liga Endesa’da daha oynanacak maçlar var.”

“Şu anda Barcelona’da mutluyum. Personel, takım arkadaşlarım ve tüm organizasyon bu süreçte bana çok yardımcı oldu. Dün hariç tüm sezon iyiydi.”

Bu yaz düzenlenecek FIBA Euro Basket 2022’de A milli takım ile mücadele edecek Sertaç Şanlı, sözlerini şöyle noktaladı:

“Milli Takım tabii ki büyük bir mesele. Sadece bir kişi ya da bir oyuncu hakkında konuşamayız, takım arkadaşlarım ve Ergin Ataman ile Euro Basket’te en iyi yerlere gelmek Milli Takım’da görev almak için büyük bir mücadele vermek istiyorum.”

Basketnews