Sırbistan Efsanesi Paspalj’dan Flaş Devşirme Açıklaması

Sırbistan Efsanesi Paspalj’dan Flaş Devşirme Açıklaması

9 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Sırbistan Milli Takımı yıldızlarla dolu kadrosuyla 2022 FIBA EuroBasket‘in favorilerinden biri olarak gösteriliyor.

Koç Pesic’in önderliğindeki Sırbistan’ın elinde Micic, Jokic, Bjelica gibi özel yıldızlar var ve altın madalya için savaşacakları bir gerçek. Sırbistan için işler her ne kadar yolunda gibi görünse de ülkenin ve Avrupa basketbolunun efsane isimlerinden Zarko Pasplj’i ise durumdan memnun değil.

Geçtiğimiz günlerde MaxBet Radio isimli Sırp radyo platformuna konuşan Paspalj, milli takımdaki problemlere değindi:

Uzun süredir milli takımımızda işler yolunda gitmiyor. Bu durum hakkında uzun zamandır uyarılarda bulunuyoruz, Dusan Ivkovic 15 yıl önce olası problemlerden bahsetmişti. Sırbistan bir basketbol ülkesi ama şu an için doğru yolda ilerlemiyoruz. Bunun da en büyük göstergesi Olimpiyat Oyunları’na katılamıyor oluşumuz.

Dünya Kupası elemelerinde Belçika’ya karşı kazansak bile soru işaretleri devam edecek. Bizim için kolay geçmeyecektir. Bir sonraki Olimpiyat Oyunları’na da katılım hakkı elde edememekten korkuyorum. Hiçbir sorun tek gecede düzelmiyor. Bence kadromuzda devşirme bir oyuncuya ihtiyacımız var ama federasyon bunu istemiyor. Zor bir durumdayız ve her türlü yardıma açık olmalıyız.

FIBA 2023 Dünya Kupası elemelerinin 2. turunda I grubunda yer alan Sırbistan, 1 galibiyet ve 3 mağlubiyetle 6 takımlık grubun 5. sırasında bulunuyor.