Spanoulis: “Birçok Sporcunun Emeklilik Sonrası Depresyona Girdiğini Duydum.”

Olympiakos‘un ve Turkish Airlines Euroleague‘in efsane isimlerinden Vassilis Spanoulis yaz aylarında emekli olacağını açıklamıştı.

Panathinaikos ve Olympiakos formalarıyla 3 kez Euroleague şampiyonluğu yalayan, 3 kez de Final Four MVP’si seçilen tecrübeli yıldız, emekliliği için düzenlenen törende bir basın toplantısı da düzenledi.

Euroleague efsanesi şu ifadeleri kullandı:

Çok uzun bir basketbol maceram oldu. Çok fazla şey öğrendim. Yaşadığım tecrübelerin hayalini bile kuramazdım. Aile sahibi oldum ama bu noktaya gelene kadar yaşadığım şeyler aklımın ucundan bile geçmezdi. Öyle anlar yaşadım ki… saçlarım bile döküldü. Her zaman iyi bir takım arkadaşı değildim. Bazen takım arkadaşlarıma çok sert davranırdım. Onlarla konuştuğum zaman bunu takımın iyiliği için yaptığımı bilirlerdi. Birçok insana asla vazgeçmemeleri ve her zaman ellerinden gelenin fazlasını yapmaları için ilham verdim. Marousi’de, Panathiniakos’da, NBA’de, Olympiacos‘ta oynadım. Olympiacos benim yuvamdı. Kulüp başkanlarına teşekkür etmek istiyorum. Hem iyi hem kötü anlar yaşadık. Ancak her zaman aynı taraftaydık. Koçlarıma, takım arkadaşlarıma, aileme, kardeşim ve anneme teşekkür etmek istiyorum. Birçok sporcunun emekli olduktan sonra depresyona girdiğini duydum. Şu anda birçok yeni şey yaşıyorum. Kendimi her şeyi yapabildiğim için çok şanslı görüyorum. Sakatlandıktan sonra tekrar dönmek istedim ancak yolun sonuna gelmiştik. Tüm bunları kağıda yazarak okumuyorum. Yaptığım diğer her şey gibi bu sözler de yüreğimden geliyor.

Eurohoops

Olympiakos, efsane oyuncusunun forma numarasını 2022 Eylül ayında emekli edeceğini de açıkladı. Spanoulis’in forması Yunan kulübünün tarihinde, Barış ve Dostluk Salonu’nu süsleyecek ilk forma olacak.