Svetislav Pesic Hastaneye Kaldırıldı, Sırbistan Milli Takımı’nın Kampı İptal Edildi

Svetislav Pesic Hastaneye Kaldırıldı, Sırbistan Milli Takımı’nın Kampı İptal Edildi

18 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Yakın zamanda Igor Kokoskov’dan boşalan Sırbistan milli takımı baş antrenörlük görevine getirilen Svetislav Pesic, akut boğaz ağrısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Sırbistan Basketbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre Sırp antrenörün sağlık durumu stabil olsa da 18-19 ekim tarihlerinde Adriyatik Ligi’nde forma giyen milli oyuncular için özel olarak düzenlenmesi planlanan kamp iptal edildi.

Svetislav Pesic’in sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Dragan Radovanovic, deneyimli antrenörün sağlık durumunun stabil olduğunu, fakat akut boğaz ağrısı nedeniyle hastanede tedavi göreceğini bildirdi.

Pesic’in sağlık sorunu, Adriyatik Ligi’nde forma giyen Sırp oyuncular için düzenlenen milli takım kampının iptalini zorunlu kıldı. Kampın bugün Belgrad’da başlaması planlanıyordu.

Matija Belic, Dusan Beslac, Ilija Djokovic, Nikola Djurisic, Stefan Djordjevic, Dalibor Ilic, Nikoloa Jovic, Arijan Lakic, Vojin Medarevic, Mihailo Musikic, Zoran Paunovic, Marko Pavicevic, Djordje Pazin, Marko Pecarski, Mihailo Rakoviç, Alek Simanic, iptal edilen kamp için davet alan oyunculardı.

Sırp milli takımı direktörü Dragan Tarlac, kampın iptal edilmesine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Milli takım ve tüm Sırbistan Basketbol Federasyonu adına, yoğun tempolarında daveti kabul eden tüm oyunculara teşekkür ediyorum. Her takımın yönetiminden teknik ekibine kadar oyuncuların takımlarına, futbolcuların milli takıma gelmesine yardımcı oldukları için teşekkür ederim.”

Geçtiğimiz günlerde Sırbistan milli takımının başına geçen Svetislav Pesic, kasım ayında başlayacak FIBA 2023 Dünya Kupası elemelerinde Sırbistan’a liderlik edecek. Sırbistan ilk etapta A grubunda Letonya, Belçika ve Slovakya ile bir üst tura çıkma mücadelesi verecek.