TBF Altyapı Faaliyetlerinde U18 Kızlar Ekipleri Manisa’da Birbirleri İle Kozlarını Paylaşacak

TBF Altyapı Faaliyetlerinde U18 Kızlar Ekipleri Manisa’da Birbirleri İle Kozlarını Paylaşacak

11 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Faaliyetler Programı içerisinde organize edilecek olan Altyapı Faaliyetleri 10 Mart itibariyle başlayacak. Müsabakaların ev sahipliğini ise Manisa yapacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Yurtiçi Faaliyetler kapsamı içerisinde, organize edilmekte olan Altyapı Faaliyetleri 10 Mart ve 14 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Maçlara ev sahipliğini Manisa yapacak. Yarışmalarda, U18 Kızlar ekiplerinde başarı göstermiş olanlar, 2. Bölge Şampiyonası amacı ile birbirleriyle kozlarını paylaşmış olacaklar.

TBF kapsamında 2019-2020 sezonunda düzenlenmekte olan müsabakalarda, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, yarışmaların yapım sürecini üstlenecekler. Manisa’nın ev sahipliğini yapmış olduğu maçlar, Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.

Müsabakaların Yarışacak Ekipleri

Mücadelelere ise A Grubu’nda Muğla Datça Belediyespor Kulübü, Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü, Kütahya Ülkü Spor Kulübü, İzmir Ege Gelişim Spor Kulübü, Afyonkarahisar Çimento Spor Kulübü katılım gösterecekler.

B Grubu’nda yer alan ekipler ise Antalya Alanya Belediyespor Kulübü, Denizli Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, Muğla Bodrum Yarımada Spor Kulübü, Burdur Gölhisar Cumhuriyet Gençlik ve Spor Kulübü ve İzmir Rönesans Spor Kulübü şeklinde olacak.