THY EuroLeague Sezonun Tamamlanmasına İlişkin Karar Verdiğini Açıkladı

THY EuroLeague Sezonun Tamamlanmasına İlişkin Karar Verdiğini Açıkladı

26 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Öte yandan, salgın sebebiyle dünyanın her yerinde spor müsabakaları ve ligler ise ya erteleniyor ya da şampiyonunu ilan ederek sezonu kapatma kararı aldığını bildiriyor.

Pek çok spor kulübü, liglerin ne zaman başlayacağını bilmediği için ne yapacaklarına ilişkin toplantılar düzenlerken, Türk Hava Yolları Avrupa Ligi yönetiminden kararın alındığına ilişkin açıklama yapıldı.

Malcolm Delaney Twitter Üzerinden İsyan Etti

THY EuroLeague yönetimi, sezonun tamamlanması kararı aldığını bildirdi ve alınan karara ise Barcelona oyuncusu Malcolm Delaney, sosyal medya hesabından cevap verdi.

Twitter üzerinden açıklama yapan Barcelona oyuncusu Malcolm Delaney, insanların karantinada ve basketbol oynamaya uygun olmadıklarının bilindiğini ifade ederek, bazı oyuncuların her ne kadar evde antrenman yapmaya çalışıyor olsalar da, hiç kimsenin neredeyse bir aydır topa dokunmadığını vurguladı. Oyuncular birliği veya bazı oyuncuların insanlara bunu nasıl anlatabileceğini soran sporcu, sporcu olmayanların 1-2 haftalık süreçte oyun ritmine girilmesinin ne kadar olduğunu anlamadıklarını da düşündüğünü ifade etti. 1 ay ya da daha fazla süre boyunca topa değmeden geçen zamanın da oyun ritmine girilme süresini uzattığının altını çizen Delaney, bunun özellikle de play-off önemli maçlar ritmine girme konusundaki önemine dikkat çekti.