TOFAŞ

TOFAŞ Malaga Karşısında 76-68 Mağlup Oldu

Posted by

Temsilcimiz TOFAŞ ve İspanyol temsilcisi Unicaja Malaga ekipleri, 7 Days EuroCup TOP 16 turunun 5’inci haftası için karşı karşıya geldiler. Mücadelenin galip tarafı ise Malaga ekibi oldu.

7 Days EuroCup TOP 16 turunun 5’inci haftası için karşı karşıya gelen temsilci ekibimiz TOFAŞ, rakibi olan İspanyol ekip Unicaja Malaga karşısında 76-68’lik skorla mağlup oldu.

Çeyrek final müsabakasını garantilemeyi maç öncesinde garanti edinmiş olan mavi yeşilli ekip, H Grubu liderliğini, oyun sonunda kaybetti. Bitişe bir hafta kala da ismini son 8’e yazdırmayı başardı.

Deplasman mücadelesi Palacio De Deportes Jose Maria Martin Carpena’da gerçekleşti. Ve mavi yeşilli temsilci ekibimizin ilk 5’inde ise Sammy Mejia, Berk Uğurlu, Berkan Durmaz, Rion Brown ve Devin Williams yer aldı.

Müsabaka süresince etkili atışlarla parkeye adını yazdıran Tarik Philip, ilk periyodun da üçlük basket ile 20-21 önde kapatmayı başardı. İkinci periyot sürecinde de İspanyol ekibin baskın olması, yarının 43-34 sona ermesine ve TOFAŞ ekibinin geride kalmasına neden oldu.

Alberto Diaz Üçlük Basketiyle Kaderi Belirledi

Üçüncü periyotta durumu eşitleyen Tarik Philip, son çeyreğe 59-59 skorla eşit girilmesinde de etkili oldu. Fakat temsilcimiz, tüm çabasına rağmen Alberto Diaz’ın atmış olduğu 3 puanlık basketle mücadeleden 76-68 skorla mağlup olarak ayrıldı.