Tony Parker: “Wembanyama Umarım Kalır”

Tony Parker: “Wembanyama Umarım Kalır”

27 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Fransa Betlic Elite Pro A’da AS Monaco karşısında zorlu final serisini kazanarak T.J. Parker yönetiminde üst üste ikinci şampiyonluğunu kazanan ASVEL Villeurbanne’da takımın sahibi Tony Parker açıklamalarda bulundu.

ASVEL’in başında geçirdiği ikinci sezonda da ligde mutlu sona ulaşan ağabeyi hakkında övgü dolu ifadeler kullanan eski NBA yıldızı Fransa Ligi’nde elde edilen üst üste üçüncü şampiyonluğun ardından oldukça mutluydu:

“Onun adına çok mutluyum çünkü bu unvan ona ait. Bütün yıl boyunca çok iyiydi. Play-offlar sırasında takımını iyi yönettiği için müdahale etmek zorunda kalmadım. Ne yaptığını biliyor. Ona çok şey verebiliriz. Ettore Messina, Gregg Popovich’i izleyerek büyüdü, iyi akıl hocaları vardı. Yönetim yolunda onu desteklemek için her zaman yanında olacağım, ancak bence ilerliyor ve büyüyor.”

Üç yıl önce ASVEL Fransa ligi şampiyonluğunu kazandığında TJ Parker takımda asistan koçluk görevindeydi. Tony Parker bu yüzden elde edilen üçüncü şampiyonluğun önemini şu şekilde vurguladı:

“Üçleme harika! Bana Chicago Bulls ve kardeşlerimle birlikte büyüdüğüm zamanları hatırlatıyor. Bunu yaşamak harika. Ve bir koç olarak iki yıl, iki şampiyonluk, daha iyisini yapmak oldukça zor. Böyle bir 5. maç gazeteciler ve sporumuz için harika değil mi? Sporumuz için bana göre harika. TV’de böyle bir maçtan daha iyisini bulamazsınız.”

“Her Şeyi Onun Etrafında Şekillendireceğiz”

Önümüzdeki sezon için takımdan ayrılması gündemde olan ve 2023 NBA draftinde sınıfının en yetenekli oyuncuları arasında gösterilen Victor Wembanyama’nın durumu hakkında da bilgi veren Tony Parker, takımın geleceği hakkında şunları kaydetti:

“Wembanyama’nın yanıtını bekliyoruz ve bunun olumlu olacağını umuyorum. Onu kesinlikle tutmak istiyoruz. Her şeyi onun etrafında inşa etmek istiyoruz. İyi bir sezon geçirdiğin zaman, birçok önemli oyuncuya yoğun ilgi olacak. Bu çok açık. Elie Okobo ve Chris Jones gibi büyük oyuncuları kaybedeceğiz. Önümüzdeki sezon her şey onun etrafında şekillenecek, umarım kalır.”