Trae Young: “Bu Seri Kariyerimdeki En Eğlenceli ve Zorlu Eşleşme”

Trae Young: “Bu Seri Kariyerimdeki En Eğlenceli ve Zorlu Eşleşme”

22 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA play-offlarında doğu konferansında Miami Heat ile eşleşen ve deplasmanda oynadığı ilk iki maçı kaybederek seride 2-0 geriye düşen Atlanta Hawks’ta Trae Young üçüncü karşılaşma öncesi basına açıklamalarda bulundu.

Play-in turnuvasında sekizincilik maçında Cleveland Cavaliers’ı eleyerek doğuyu zirvede tamamlayan Miami Heat’in rakibi olan Atlanta Hawks, serinin ilk maçında rakibi karşısında kolay teslim olmuştu.

Serinin ilk maçında NBA play-off kariyerinin en verimsiz maçını oynayan Trae Young ikinci maçta Bogdan Bogdanovic ile birlikte takımını sırtlasa da Jimmy Butler’ın kariyer gecesinde Miami karşısında şansları yaver gitmedi.

Yarın gece oynanacak karşılaşma öncesi rakibe ve koç Eric Spoelstra’ya saygısını dile getiren Trae Young, Miami Heat karşısında kariyerinin en zorlu sınavını verdiğine inanıyor. İşte yıldız oyuncunun üçüncü maç öncesi görüşleri:

“Spoelstra ile Satranç Oynamak Harika Bir Deneyim”

“Seride şu anda 2-0 gerideyiz ve önümüzdeki iki maçı evimizde oynayacağız. Miami Heat oldukça zorlu bir rakip ama bana göre bu seri şu ana kadar parçası olduğum en zorlu eşleşme. Koç Spoelstra ile satranç oynamak tek kelimeyle harika bir deneyim. Bu aynı zamanda beni geliştirecek ve kariyerimde ilerleyen zamanda daha iyi bir oyuncu olmamı sağlayacak.”

Trae Young, Miami Heat karşısında serinin ilk maçında felaket bir performans ortaya koyduktan sonra iki karşılaşmada saha içinden %50 isabetle 25 sayı kaydetse de yaptığı 10 top kaybıyla mağlubiyette önemli rol oynadı. Normal sezonda yayın gerisinden %38 ile oynayan All-star gard, Heat karşısında ilk iki maçta üçlük çizgisinin gerisinden 17 denemede sadece 2 isabet bulabildi ve maç başına 8 top kaybı yaptı.