Tunçeri: “Baba Mirası Galatasaray’a Dönmenin Mutluluğunu Yaşıyorum.”

Galatasaray‘da genel direktörlük görevine gelen Kerem Tunçeri açıklamalarda bulundu.

Gelecek sezon ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsil etmeye devam edecek olan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray, genel direktörülük görevine Tunçeri’yi getirdiğini resmi olarak duyurumuştu.

Tunçeri de yeni göreviyle ilgili kendi Instagram hesabından bir açıklama yayınladı:

Türkiye Basketbol Federasyonu’nda 2016 yılından bu yana yürütmekte olduğum A Erkek Milli Takım Menajerliği görevimden ayrıldığımı kamuoyuna bildirmek isterim.

A Milli Takım formasını en çok terleten erkek basketbolcu unvanım ile emekli olduğum milli takıma; Başkanımız, çocukluk ve takım arkadaşım Hidayet Türkoğlu’nun nazik davetiyle takım menajeri olarak geri dönmek benim için büyük bir onur olmuştur.

Görevimden ayrılırken, Başkanımız Hidayet Türkoğlu başta olmak üzere, federasyonumuzun yönetim kurulu üyelerine, çalışma arkadaşlarıma, milli takımımızda görev alan antrenörlerimize, teknik, idari ve sağlık personelimiz ve tüm milli takım sporcularımıza teşekkür etmek istiyorum.

Bugün ise milli değerlerimize ve milli takımımıza bir başka alanda hizmet etmek üzere; çocukluğuma, basketbola altyapısında başladığım ilk takımıma ve baba mirası Galatasaray Spor Kulübüme geri dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Galatasaray camiasına ve değerlerine yakışır bir basketbol organizasyonu kurmak için çok çalışacak ve kulübümüzü onurlandırma yolunda ilerleyeceğiz.