Türk Telekom Ekibi Dörtlü Final Grubunda

Türk Telekom Ekibi Dörtlü Final Grubunda

13 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Basketbol Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelesinde Pınar Karşıyaka ve Türk Telekom ekipleri karşı karşıya geldi. Kıran kırana gerçekleşen parke mücadelesinin galibi ise Türk Telekom oldu. Müsabaka 62-56 skorla sona erdi.

 

Basketbol Solgar Vitamin Erkekler Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelelerinde heyecan doruklara ulaştı. Karşı karşıya gelen Pınar Karşıyaka ve Türk Telekom ekipleri, nefesleri kesen bir mücadeleye imza attılar. 62-56 skorla sona eren müsabakanın yenilgisini alan Karşıyaka ekibi oldu. Galibiyet sevinci ise Telekom ekibine kaldı.

 

Almış olduğu galibiyetle Dörtlü Final’e katılmaya hak kazanan ekip, karşılaşmaya da hakim bir şekilde başlamıştı. Özellikle de ekipte Muhammet Baygül ile art arda pota altı ve üç sayı çizgisinde isabetli basketlerin olması, 5’inci dakikanın 11-4 skorla açık ara önde kapanmasına etki etmişti.

 

Müsabakanın tamamında son derece başarılı bir savunma sergileyen takım, ilk periyodu ise Wiltjer’in boyalı alandan atmış olduğu basketle 17-10 önde tamamlamayı da başardı.

 

Eşitliğin Sağlanması Maç Sonucuna Etki Edemedi

İkinci periyoda başlarken de başarılı sporcu Harris’in üç sayılık basketiyle sayı farkını açarak 22-12 yapan ekip, müsabaka sürecinde de üstünlüğünü korumayı başardı. Her ne kadar ilk yarı 27-27 eşitlikse tamamlanmış olsa da, Karşıyaka ekibi yenilgisine engel olamadı.