Türk Telekom’un Rakiplerinden London Lions Uzun Rotasyonunu Tanıdık Bir İsimle Güçlendiriyor

Türk Telekom’un Rakiplerinden London Lions Uzun Rotasyonunu Tanıdık Bir İsimle Güçlendiriyor

11 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

7Days EuroCup’ın yeni takımı London Lions, yaz döneminde kadrosuna önemli takviyeler yaptı. İngiliz temsilcisinin gündeminde, basketnews’in haberine göre, geçen sezon ülkemizde TOFAŞ formasını terleten Tomislav Zubcic var.

32 yaşındaki Hırvat uzun, London Lions’un uzun rotasyonunda Kosta Koufos ve Sam Dekker’dan sonra üçüncü önemli eklemesi olmaya hazırlanıyor.

2.11’lik uzun geçtiğimiz iki sezonu ING Basketbol Süper Ligi’nde TOFAŞ formasıyla geçirdi. Bursa temsilcisiyle FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Zubcic, %36.5 üçlük isabetiyle 11.9 sayı, 3.7 ribaunt ve 1.1 asist ortalamaları tutturdu. Basketbol Süper Ligi’nde ise 12.8 sayı, 3.7 ribaunt, 2.0 asist ve 1 top çalma üretti.

Bilhassa dış şut tehdidiyle hücumda takım arkadaşlarına alan açabilen ve alan paylaşımını kolaylaştıran Hırvat uzun çember savunmasında fiziğine oranla pek de başarılı sayılmaz.

London Lions önümüzdeki sezon tarihinde ilk kez 7Days EuroCup’da mücadele edecek ve yaz döneminde şu ana kadar Kosta Koufos, Tarik Phillip ve Sam Dekker gibi tecrübeli isimleri kadrolarına kattılar.