Ufuk Sarıca Pınar Karşıyaka’da Devam Edecek

ING Basketbol Süper Ligi’nin güçlü takımlarından Pınar Karşıyaka, bu sezon hem FIBA Şampiyonlar Ligi hem de ligde beklentilerin oldukça altında kaldı. Buna karşın kulübün sezon sonunda kontratı sona erecek deneyimli teknik adam Ufuk Sarıca ile yola devam edeceği belirtiliyor.

Ufuk Sarıca, sezonun sona ermesinin ardından İspanya Liga Endesa takımlarından Gran Canaria’dan teklif almıştı. Fakat Pınar Karşıyaka ile yeni sözleşme için görüşmeleri sürdüren Sarıca’nın takımla üç senelik yeni sözleşme imzalaması bekleniyor.

Ufuk Sarıca yönetiminde Pınar Karşıyaka 2012-16 yılları arasında Basketbol Süper Ligi de dahil olmak üzere Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Kupası’nda şampiyonluk yaşamış ve Turkish Airlines EuroLeague’de boy göstermişti. 2016 sezonunun sonunda Pınar Karşıyaka ile yolları ayıran deneyimli çalıştırıcı geçen sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde takıma final oynatmıştı.

Ufuk Sarıca ile kontrat yenilemeye hazırlanan Pınar Karşıyaka bir yandan da takımı güçlendirmeye çalışıyor. Geçen sezonu Türk Telekom’da geçiren Samet Geyik ve Fenerbahçe Beko’nun Türk pasaportlu uzunu Ahmet Düverioğlu takımın hedefinde olan başlıca oyuncular. Mahir Ağva’nın Galatasaray NEF ile anlaşmasının ardından Kaf Kaf’ın uzun rotasyonuna yerli bir oyuncu katması bekleniyor.