Ufuk Sarıca ve Metecan Birsen Fortitudo Maçının Ardından Açıklamalarda Bulundular

Ufuk Sarıca ve Metecan Birsen Fortitudo Maçının Ardından Açıklamalarda Bulundular

6 Ocak 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

FIBA Şampiyonlar Ligi 2. hafta erteleme maçında Pınar Karşıyaka konuk ettiği Fortitudo Bologna’yı 80-69’luk skorla mağlup etmeyi başardı.

Karşılaşmanın ardından koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu:

Kazanmamız gereken bir maçı kazandık. Metecan’ın dediği gibi daha kolay kazanabilirdik ama yaptığımız bazı hatalarla maç dönem dönem riske girdi. Çok yüzdeli bir şekilde oynadılar. Az oyuncu ile tempo buldular. Kazanmamız gereken bir maçtı. İki maçımız daha var kazanmamız gereken gruptan çıkmak için. Elimizden geleni yapacağız. Arada yorgunluk oluyor ama bu hataların üzerine konuşacağız. Takımımı tebrik ediyorum.

Bologna ile diğer maçımızı kazanmamız lazım. Sonrasında Bilbao ile oynayacağız. Öncelikli hedefimiz buradan çıkmak. Sonrasında yeni format ile sonuna kadar gitmek istiyoruz.

Pınar Karşıyaka Resmi Web Sitesi

Metecan Birsen ise şu ifadeleri kullandı:

Mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı ve kazandığımız için mutluyuz. Önümüzde iki maç var. Bu grubu iyi bir noktada bitirerek Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Maçı daha rahat bitirebilirdik fakat olmadı. Maçın sonunda biz kazandık ve bundan ötürü mutluyuz.

Tivibu Spor