Zalgiris Kaunas Martin Schiller ile Yolları Ayırdı; Yeni Koçunu Açıkladı

Zalgiris Kaunas Martin Schiller ile Yolları Ayırdı; Yeni Koçunu Açıkladı

8 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in ilk iki haftasında deplasmanda Asvel Villeurbanne ve evinde Zenit’e kaybeden Zalgiris Kaunas, Martin Schiller ile yolları ayırdı. Kulüpten bugün yapılan açıklamaya göre Schiller’in yerine baş antrenörlük görevine Sloven koç Jure Zdovc getirildi.

54 yaşındaki Jure Zdovc daha önce ülkemizde Gaziantep Basket takımını da çalıştırmıştı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Zalgiris Kaunas genel menajeri Paulius Montiejunas şunları dile getirdi:

“Takımın herkesin görmek istediği seviyede oynamadığı ortadaydı. Birkaç gün önce herkesin sorumluluk alması gerektiğini söylemiştik. Değerli zamanımızı harcama lüksümüz yoktu ve bu yüzden hızlı bir karar aldık. Koç Schiller’ın görevinde tamamen başarısız olduğunu söyleyemeyiz. Onunla beraber çalıştığımız 15 ay boyunca bu ilişkiden birçok olumlu şey de çıkardık. Koç Schiller’a adanmışlığı ve verdiği emekler için teşekkür ediyoruz.”

BasketNews

Zalgiris Kaunas, hazırlık döneminde oynadığı beş maçı da kaybettikten sonra Turkish Airlines EuroLeague’e de istediği başlangıcı yapamamış ve ilk iki maçında Asvel ve Zenit’e yenilmişti.

Kulüpten yapılan açıklamada görevden ayrılan Martin Schiller’in yerine hafta sonu oynanacak karşılaşmada takımın başında asistan koç Arne Woltmann’ın görev alacağı belirtildi.