Afyon Belediyespor Kulübü’nün Kevin Durant Transferi Gündem Oldu

Afyon Belediyespor Kulübü’nün Kevin Durant Transferi Gündem Oldu

2 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden olan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor Kulübü, kadrosu için yeni bir ismin açıklamasını yaptı.

Yeni tip koronavirüs salgını spor kulüpleri arasında da ciddi bir sorun haline geldi. Dünyadaki ligler, süresiz olarak salgın sebebiyle askıya alınırken, bu süreçten NBA takımları da nasibini aldı.

Özellikle yeni tip koronavirüs bulgularının en fazla görüldüğü ekiplerin de başında gelenler, NBA takımları oldu. Bu sürece damga vuran ve Kovid-19 testi pozitif çıkan isimlerden biri de NBA yıldızlarından olan Kevin Durant olmuştu.

NBA ekiplerinden olan Brooklyn Nets ekibinde forma giyen Kevin Durant, kontratı bulunan ve sakatlığı sebebiyle de forma giyemeyen isimler arasında yer almaktaydı. Bu süreçte küresel salgın olan yeni tip koronavirüsten de etkilenen oyuncunun Kovid-19 testi ise pozitif çıkmıştı.

Her Şey 1 Nisan Şakasından İbaretti

Dün ise ING Basketbol Süper Lig ekiplerinden olan Meksa Yatırım Afyon Belediyespor yaptığı açıklama ile gündem oldu. Yıldız basketbolcuyu takımına aldığını söyleyen Afyon ekibi, sosyal medya paylaşım sitesi olan Twitter üzerinden Kevin Durant için hoş geldin tebriğinde bulundu. Öte yandan oyuncunun yaşı da saha pozisyonu da yine tweet ile belirtildi. Fakat bu paylaşım kulübün hazırladığı 1 Nisan şakası idi. Afyon ekibi de bu şaka ile basketbol gündemine oturdu.