Aleksandar Djordjevic: “40 Dakika Boyunca Yoğun ve Akıllı Basketbol Oynamalıyız”

Turkish Airlines EuroLeague’in ikinci haftasında Yunanistan deplasmanında Panathinaikos’a konuk olacak Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic kritik maç öncesi oyunculardan Achille Polonara ile birlikte açıklamalarda bulundu.

Zorlu bir karşılaşmanın kendilerini beklediğini dile getiren Djordjevic, sakat oyuncular Marko Guduric ve Danilo Barthel’in Panathinaikos karşısında kadroya döneceğini belirterek maçla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Marko ve Danilo olmak üzere bazı oyuncularımız sakatlık sonrası takıma dönüyorlar ve kadroda olacaklar. Kendi oyunumuzu parkeye yansıtacak ve onların geçiş hücumlarındaki etkisine izin vermemeye çalışacağız. Elbette hücum ribauntları da onların en güçlü noktalarından biri ve bunu durdurmamız gerektiğini biliyoruz. Çok tecrübeli isimleri var. OAKA’daki atmosfere de hazır olmamız gerekiyor. Hem fiziksel hem de mental olarak mücadeleye hazır olmalıyız. 40 dakika boyunca yoğun ve akıllı basketbol oynamalıyız.”

Sarı lacivertli kulübün yeni transferlerinden Achille Polonara ise OAKA’ya kazanmak için geldiklerini belirterek, maçla ilgili şu görüşleri paylaştı:

“Taraftarlarının önünde oynayacaklar ve oldukça zorlu bir maç bizi bekliyor. Ama biz Atina’ya kazanmak için gidiyoruz. Bu deplasman galibiyetine çok ihtiyacımız var. Bunun için öncelikle hücumda top kayıplarımızı sınırlamalı ve onların geçiş hücumlarını durdurmalıyız. Aynı zamanda hücum ribaundlarında da çok etkili olduklarını unutmamalıyız. Galibiyet için en iyi oyunumuzu sergilemeliyiz.”

Fenerbahçe.org