Dimitris Priftis: “Fenerbahçe Karşısında Reaksiyon Göstermemiz Gerekiyor”

Turkish Airlines EuroLeague’in ikinci haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko deplasmanda Panathinaikos ile karşılaşacak. 21:00’da başlayacak mücadele beIN Sports Haber ekranlarından şifresiz yayınlanacak.

Karşılaşma öncesi, Yunan takımının koçu Dimitris Priftis ve oyunculardan Okaro White açıklamalarda bulundu. Son iki resmi maçlarını kaybettiklerini dile getiren deneyimli antrenör, Fenerbahçe karşısında takımından reaksiyon beklediğini şöyle dile getirdi:

“Geçen hafta kötü bir performans gösterdik ve Fenerbahçe maçında reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Daha dengeli bir oyun oynamamız gerekiyor çünkü performansımız çok iniş çıkış gösteriyor. Bizim en büyük sorunumuz var. Fenerbahçe karşısında en önemli şey doğru kararları almak ve dış şutları isabetli kullanmak. Panathinaikos taraftarı takıma çok olumlu yaklaşıp destek olmaya devam ediyor. Onların tribündeki varlığı bizim için büyük avantaj olacak.”

Panathinaikos’un yıldızlarından Okaro White ise Fenerbahçe’nin son derece güçlü bir rakip olduğunu dile getirerek, zorlu mücadele hakkında şunları söyledi:

“Önce EuroLeague’e ve sonrasında da lige oldukça sıkıntılı bir başlangıç yaptık. Bu sonuçları geride bırakarak önümüze bakmamız gerekiyor. Fenerbahçe, oldukça güçlü ve tecrübeli bir takım ama onlara karşı koyabilmeliyiz. Şu andaki durum herhangi bir rakiple alakalı değil kendimizle alakalı. Nasıl ilerleyebileceğimizin farkına varıp çok çalışmalıyız ve sonrasında rakibimizin kim olduğuna bakmalıyız. Sezonun ilk iki resmi maçında neleri yanlış yaptığımızın farkındayız. Maçları izleyerek de bunları anlamak kolay. Kazanmak adına yanlışlarımızı düzeltmeli ve ilk dakikadan son dakikaya kadar oyun planımıza odaklanmalıyız.”

Fanatik