Anadolu Efes, Play-Off Serisi İlk Maçında Milano’ya Konuk Oluyor

Anadolu Efes, Play-Off Serisi İlk Maçında Milano’ya Konuk Oluyor

19 Nisan 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi ilk maçında temsilcimiz Anadolu Efes, İtalya’da Olimpia Milano‘ya konuk oluyor.

19 Nisan Salı günü saat 20:00’da başlayacak ve Mediolanum Forum’da oynanacak olan karşılaşmayı basketbol severler beIN Sports Haber ekranlarından şiftesiz olarak izleyebilecekler.

Bilindiği gibi Anadolu Efes, Euroleague’de normal sezonu altıncı sırada tamamlamış ve ligi üçüncü sırada bitiren AX Armani Exchange Milan ile eşleşmişti.

Avrupa arenasındaki 762. maçına çıkacak olan takımımız, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 761 karşılaşmada 433 galibiyet ve 328 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 56,9) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 514. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 513 karşılaşmada 276 galibiyet ve 237 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 53,8) elde etti.

Anadolu Efes ile AX Armani Exchange Milan, Avrupa kupalarında bugüne kadar 34 kez karşılaşırken, takımımız 21 galibiyet ve 13 mağlubiyet aldı. İki takım arasında FIBA organizasyonlarında oynanan iki maçta iki ekip de birbirlerini birer kez mağlup etti. Turkish Airlines Euroleague’de iki takım arasında oynanan 32 karşılaşmada ise takımımız 20 galibiyet ve 12 mağlubiyet elde etti.

Üç galibiyete ulaşan takımın adını Final Four’a yazdıracağı serinin ikinci karşılaşması 21 Nisan Perşembe günü yine Mediolanum Forum’da oynanacak.

Kaynak: Anadolu Efes Spor Kulübü