Koç Ernak ve Doğuş, Yeni Sözleşme İmza Töreninde Açıklamalarda Bulundular

Koç Ernak ve Doğuş, Yeni Sözleşme İmza Töreninde Açıklamalarda Bulundular

19 Nisan 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Darüşşafaka, Baş Antrenör Selçuk Ernak ve milli guard Doğuş Özdemiroğlu 2’şer yıllık yeni sözleşmeye imza attı.

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen imza töreninde Başkan Abdurrahman Saruhan, Baş Antrenör Selçuk Ernak ve Doğuş Özdemiroğlu ile basın mensupları yer aldı.

Törende konuşan Başkan Abdurrahman Saruhan, “Keyifli bir gün için buradayız. Öncelikle her ikisine de ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Basketbol camiası, Sayın Selçuk Ernak’ın, sezonun en iyi antrenörü ve Doğuş Özdemiroğlu’nun da sezonun en iyi yerli oyuncu olduğu konusunda hemfikir. Bizim başarımızın mimarları onlar ve başarıda istikrarı sağlamak için onları burada tutmak bizim için çok önemliydi. Biz imzaları gönüllere attık. Her ikisi de masalarında yüksek teklifler olmasına rağmen Darüşşafaka’nın huzurunu tercih etti ve ciddi anlamda maddi fedakarlıklar yaptı. Tüm kamuoyunun önünde onlara bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Baş Antrenörümüz Selçuk Ernak, bence Türk basketbolunun en önemli entelektüellerinden biri. Darüşşafaka ile müthiş bir doku uyumu sağladı. Camiamızın değer yargıları ile çok örtüşen bir yapısı var. Uzun yıllar da Darüşşafaka’ya hem basketbol aklı olarak hem de baş antrenör olarak hizmet edecektir. Doğuş kardeşimin de 15 yılda kariyerinde geldiği yeri görmek benim için hakikaten heyecan verici. Milli Takım’a gönderdiğimiz bir oyuncu. Onunla çok gurur duyuyoruz. Orada kalıcı olması bizim için çok önemli. Ayrıca, Avrupa’da ayın oyuncusu olması da bizim için gurur verici. Belki söylemek için erken ama genç yaşında, formasını Yalçın Ağabey’in (Granit), Mehmet Baturalp Ağabey’in yanına asmayı bize hayal ettiriyor. Kulübümüz için sembol isimlerden biri” açıklamalarında bulundu.

Bu yıl Daçka’da dördüncü sezonunu geçiren Selçuk Ernak, gelecek 2 sezonda da takımın başında yer alacak olması ile ilgili, “Başkanımızın da söylediği gibi, bizim için çok sevinçli ve kıymetli bir gün. Ben üç buçuk sezondur Darüşşafaka Ailesi’nin içindeyim ve hayalimiz uzun seneler bu ailenin içinde kariyerimizi devam ettirmek. Bizim için iki tane çok önemli şey var; hem Darüşşafaka için hem de benim kişisel görüşlerim ve hayatım için önemli. Bir tanesi sadakat, diğeri aidiyet duygusu. Başkanımızın da söylediği gibi, bu sayede bizim dokumuz çok uyuştu. Kulüple, oyuncularla, ve benimle. Zaten bu yapıdaki oyuncuları, antrenörleri bir araya getirmeye çalışıyoruz. Zannediyorum da alınan sonuçlardan öte kulübün en önemli başarılarından biri budur. Hem ülke olarak hem de dünya olarak zor günlerden geçiyoruz. Ekonomik, sosyolojik ve psikolojik olarak büyük bir umutsuzluğun hakim olduğu yerlerde Darüşşafaka Kulübü, kendi gerçek kimliğine dönerek; oyuncusunu, antrenörünü üreterek ve sahada da başarılı olarak birçok insana, birçok kulübe ve birçok kuruluşa bu sene umut olduğu kanaatindeyim. Umarım bu durumumuzu devam ettirebiliriz. Tabii ki bu bize bir misyon yüklüyor. Özellikle bu senenin başından beri hem altyapıda hem A takımda yapmaya başladığımız hamleleri devam ettirdikçe Orijinal Darüşşafaka Kimliği’ni hem basketbol camiası hem de Türk kamuoyu hatırlayacak.” ifadelerini kullandı.

2018-2019 sezonu içinde takımın başına geçen Ernak, Daçka ile 2019-2020 sezonunda Türkiye Kupası ikinciliği yaşadı. Daçka, başarılı çalıştırıcı ile EuroLeague, EuroCup ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi gibi önemli Avrupa kupalarında da boy gösterdi.

Yuvada kalmanın mutluluğunu dile getiren Doğuş Özdemiroğlu, “Darüşşafaka’da çok uzun zaman geçirdim ama her sözleşmem bittiğinde bu heyecanı yaşamak ve sonunda burada kalmak beni çok mutlu ediyor. Bugün de yine bunu yaşıyorum. Darüşşafaka’nın Türk basketbolunda yeri çok önemli. Darüşşafaka’nın kimliğini taşımak ve bunu sürdürülebilir hale getirmek çok önemli. Başkanım da çok kısa sürede çok önemli işler yaptı. Selçuk Ağabey ve beni de burada kalmak için ikna etti. Ona da buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Aslında ben bunun, gelecekte Darüşşafaka Altyapısı’ndan A takımına, başarıların çok büyük bir payının oradan geleceğine inanıyorum. O yüzden de bugün bunun bir başlangıç olduğunu düşünüyorum ve ben de bu oluşumun bir parçası olmak istiyorum. Bunun için de gururluyum ve umarım uzun seneler hep birlikte burada kalırız ” şeklinde konuştu.

Darüşşafaka Lisesi’nden mezun olan Doğuş Özdemiroğlu, bu sezon yeşil-siyahlı forma ile yedinci sezonunu geçiriyor. Özdemiroğlu, Daçka ile 2017-2018 sezonunda EuroCup şampiyonluğu sevincini yaşarken, 2016 ve 2020 yıllarında da Türkiye Kupası ikinciliği gördü.

Kaynak: Darüşşafaka Spor Kulübü