Anadolu Efes Ve Frutti Extra Bursaspor Mücadelesi 86-55 Skorla Sona Erdi

Anadolu Efes Ve Frutti Extra Bursaspor Mücadelesi 86-55 Skorla Sona Erdi

18 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi’nde erteleme müsabakası olan Frutti Extra Bursaspor ve Anadolu Efes karşılaşmaları sona erdi. Mücadele 86-55 tamamlandı. Kazanan ekip Efes ekibi oldu. Mücadelenin skorer ismi 19 sayı ile Buğrahan Tuncer oldu.

 

ING Basketbol Süper Ligi’nde erteleme mücadelesi olan Frutti Extra Bursaspor ve Anadolu Efes ekipleri kozlarını paylaştı. 86-55 skorla sona eren oyunun kazanan Efes oldu. Koronavirüs salgını sebebiyle seyircisiz oynanan oyunda, Efes ekibi art arda 6’ıncı galibiyetini ve toplamda da 21’inci galibiyetini almış oldu.

Ligin 23’üncü haftasını lider olarak kapatan lacivert beyazlı ekibin rakibi Timsah ise, play-off mücadelesi ile mağlubiyet yaşayarak ligdeki 12’inci yenilgisini yaşadı.

İki Ligde De Lider Koltuğuna Oturmayı Başardı

 

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan oyunun yönetim kadrosunda Aytuğ Ekti, Ozan Çakar ve Ahmet Tatlıcı görev aldı. Müsabakanın skorer ismi Anadolu Efes ekibinde 19 sayı ile Buğrahan Tuncer oldu.

 

Efes ekibi, THY Euroleague’de liderlik koltuğunda otururken, ING Basketbol Süper Ligi’nde de 21’inci galibiyetini alma başarısı gösterdi ve Pınar Karşıyaka ekibini geride bırakarak bu ligde de lider konumuna geçti.