Koronavirüs Euroleague Ekiplerini Çok Ciddi Sarsıntıya Uğrattı

Koronavirüs Euroleague Ekiplerini Çok Ciddi Sarsıntıya Uğrattı

17 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Dünyada etkisini gösteren koronavirüs sebebiyle Euroleague’e de ara verildi. Dönüş tarihlerinin ise belirsiz olduğu dönemde kontratlar soruna neden oldu.

Koronavirüsü sebebiyle ara verilen Euroleague mücadelelerinde, dönüş tarihinin belli olmaması soruna neden oldu. Ekipler, oyuncular için kontratların dondurulması yolunda kendilerine yeni çıkış yolları aramanın peşine düştü.

Spor dünyasını olumsuz bir şekilde etkileyen virüs, liglerde de krizin yaşanmasına neden oldu. Ekonomik anlamda kazanç seçeneklerinin net olmasa da kısmen kalkması sebebiyle krize çözüm bulmak isteyen ekipler, kontratların da dondurulmasını istiyorlar.

Edinilen bilgiye göre Euroleague ekiplerinde, oyuncular ve antrenörler ile olan sözleşmelerin dondurulması ile kontrat yükünden de kurtulmak isteniyor.

Zalgiris Ekibi Oyuncuları Serbest Bırakmak İstiyor

Ayrıca organizasyon faaliyetlerinin de 11 Nisan’a kadar yeniden başlamasının zor olması sebebiyle, bu durumun zorluğa neden olacağını, 1 Mayıs’a kadar da herhangi bir başlangıcın olacağına ilişkin durumun belirsiz olduğu düşünülüyor.

Süreç bu şekilde işlerken, Zalgiris ekibi de oyuncularını serbest bırakarak 3 aylık maaş ödemesi durumundan kurtulmak için çabalıyor.