Anthony Davis, Brooklyn Nets Karşısında Parkelere Dönüyor

Anthony Davis, Brooklyn Nets Karşısında Parkelere Dönüyor

25 Ocak 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Bir aydan uzun süredir yan bağlarındaki sakatlıktan dolayı parkelerden uzak kalan Los Angeles Lakers’in yıldızı Anthony Davis’in, bu gece oynanacak Brooklyn Nets maçında oynaması bekleniyor.

The Athletic’ten Shams Charania’nın raporuna göre, rehabilitasyon sürecini tamamlayan ve yaklaşık bir haftadır takımla antrenmanlara çıkan Davis’in Nets karşısında görev alması kesin.

Bilindiği üzere Anthony Davis, Lakers’in Minnesota Timberwolves ile 17 aralıkta oynadığı karşılaşmada Jaden McDaniels ile girdiği ikili mücadelede sakatlanmıştı. Lakers, Davis’in yokluğunda oynadığı 18 karşılaşmada 7 galibiyet çıkarabildi ve 47 maç sonunda 23 galibiyetle batı konferansında sekizinci sırada yer alıyor. Anthony Davis, bu sezon beklentilerin altında kalan Los Angeles Lakers formasıyla süre aldığı 27 karşılaşmada %52.1 saha içi isabeti ve yayın gerisinden %17.9 isabet oranıyla 23.3 sayı, 9.9 ribaunt, 2.9 asist ve 2.0 blok ortalamalarıyla oynadığı. Onun süre aldığı 27 karşılaşmada Lakers 13 galibiyet alabildi. Yıldız oyuncu bu sezon özellikle yayın gerisinden geçtiğimiz sezonki yüzdesinin altında kaldı