Şampiyonlar Ligi Top 16 Grupları Türk Derbisi ile Başlıyor!

Şampiyonlar Ligi Top 16 Grupları Türk Derbisi ile Başlıyor!

25 Ocak 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 programı J grubundaki Türk derbisi ile başlıyor.

İki temsilcimiz Tofaş ile Darüşşafaka, 25 Ocak Salı günü saat 20:00’da Bursa’da kozlarını paylaşacaklar. Karşılamayı basketbol severler Tivibu Spor 2 ekranlarından canlı olarak izleyebilecekler.

Tofaş koç Çakı ve sonrasında Ennis’in gelişi, sakat ve hasta oyuncularında da çoğunluğunun geri dönmesiyle son haftalarda iyi sonuçlara imza attı. Top 16 biletini direkt kaptıkları için rakipleri play-in serileri oynarken onlar sadece BSL’ye konsantreytdiler ve 4 maçlarını da üst üste kazanarak güzel bir ritim yakalamış oldular. Son olarak 23 Ocak’ta yine bu sahada konuk ettikleri Daçka’yı son çeyrekteki 27-5’lik müthiş sekans eşliğinde 81-65’lik skorla yenmeyi başardılar. O maçta forma giyemeyen Cruz ve Muhsin’in de bu maçta kadroda olmaları bekleniyor.

Daçka son dönemde hem BSL hem de BCL’de aldığı sonuçlarla dikkatleri üstüne çekmiş, çok başarılı bir takım. Galatasaray ve Fenerbahçe gibi güçlü rakipleri BSL’de üst üste yenerken BCL play-in serisinde ise son 2 sezonun şampiyonu Burgos’u hem içerde hem de dışarıda çift haneli farklarla yenerek adlarını Top 16 gruplarına yazdırmayı başarmışlardı. İki guard Caupain ile Doğuş’un yükselen form grafikleri direkt olarak takıma da yansımış durumda. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri yok.