ASVEL Basketbol Takımı’nda Transfer Heyecanı

ASVEL Basketbol Takımı’nda Transfer Heyecanı

10 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Fransa temsilcisi ASVEL Basketbol Takımı, gelecek sezonun hazırlıklarına sıkı tempo ile başladı. Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan liglere ilişkin de kararlar geçtiğimiz haftalarda açıklandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun vermiş olduğu karara göre ise Türkiye’de basketbol ligleri şampiyon ilan edilmeden tescil edildi. Beyaz sezon ilanının ardından ise ligde mücadele eden spor kulüpleri yeni sezonun hazırlıklarına başladı.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde Fransa’yı temsil eden ASVEL Basketbol Takımı da hazırlıklarına yoğun tempo ile devam eden kulüpler arasında yerini aldı.

Fransa temsilcisi ASVEL ekibi, Amerikalı başarılı basketbolcu Kevarrius Hayes’i kadrosuna almış olduğunun duyurusunu yaptı. Takımını yeni sezonda çok daha iddialı bir hale getirmek isteyen Yunan ekibi, 23 yaşındaki başarılı sporcu ile 1 senelik anlaşmaya imza atmış olduğunun da bilgisini verdi.

1 Senelik Sözleşme İmzalandı

Amerikalı basketbolcu Kevarrius Hayes ile 1 senelik sözleşme imzaladığını resmen duyuran ASVEL, 2020-2021 sezonuna hazırlık yapmaya ise devam edecek gibi görünüyor.

23 yaşındaki Amerikalı basketbolcu, önceki sezonda katılmış olduğu İtalyan ekibi olan Pallacanestro Cantu’daki ortalamaları ile de tekrar gündeme geldi. Başarılı sporcu ligde 9,6 sayı ve 7,3 ribaunt ortalamasına sahipti.

Güncel Yazılar