Panathinaikos Taraftarları, Başkan Giannakopoulos’un Evine Saldırdı

Panathinaikos Taraftarları, Başkan Giannakopoulos’un Evine Saldırdı

11 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Panathinaikos‘un radikal başkanı Dimitris Giannakopoulos‘un evine taraftarlar saldırdı.

Geçtiğimiz günlerde hisselerini satacağını ve basketbol kulübünün yönetimini devredeceğini açıklayan, sonrasında da Euroleague’i topa tutarak takımın FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yer alması gerektiğini belirten başkan, taraftarların tepkisiyle karşılaştı.

Saldırı bu açıklamaların ardından gerçekleşti.

100 kadar taraftarın gerçekleştirdiği saldırıda, eve taşlar atılmış ve duvarlara başkan aleyhinde sloganlar yazılmış. Evin güvenlik görevlilerine göre bazı taraftarların ellerinde bıçaklar da varmış.

Gelişmelerin ardından Giannakopoulos’un evi şu an Yunan yetkililer tarafından korunuyor.

Diğer taraftan Yunan medyasında yer alan haberlere göre saldırının asıl nedeni Giannakopoulos’un yaptığı açıklamalar değilmiş. Uzun süredir başkan ve kulübün önemli taraftar gruplarından biri olan Gate 13 arasında ciddi bir anlaşmazlık varmış. Başkan, saldırının olduğu gün 8 korumasıyla birlikte ilgili tribün liderinin mekanına giderek olay çıkarmış. Sonrasında bir kez daha mekana giderek bu kez korumaları ile birlikte mekan sahibini de tartaklamış. İşte bu olayların ardından tribün grubuna mensup taraftarlar toplanarak başkanın evine saldırmışlar.

Giannakopoulos, Instagram hesabından konuyla ilgili görüntüler paylaştı:

https://www.instagram.com/tv/CBQzC0rjFiL/?utm_source=ig_web_copy_link