Türkiye Basketbol Federasyonu’nda Kovid-19 Toplantısı

Türkiye Basketbol Federasyonu’nda Kovid-19 Toplantısı

4 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türkiye Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu ile TBF yetkilileri, liglerin sağlık çalışanlarıyla birlikte toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ING Basketbol Süper Ligi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi yer aldı.

Uzun bir süredir beklenen Basketbola Geri Dönüş-Kovid-19 toplantısı gerçekleşti. Türkiye Basketbol Federasyonu Sağlık Kurulu ve TBF’nin yetkili isimleri liglerin sağlık çalışanları ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya katılanlar arasında ING Basketbol Süper Ligi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi yer aldı.

Konuya ilişkin açıklama Türkiye Basketbol Federasyonu tarfından geldi. Video konferans yöntemi ile yapılan toplantıya TBF Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Nalbantoğlu da katıldı. Ayrıca TBF Sağlık Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tekin Kerem Ülkü, TBF Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier, TBF Kadın Ligleri Müdürü Murat Tümer de yine katılanlar arasındaydı.

Dünyada Kovid-19

ING Basketbol Süper Ligi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi’nden de sağlık çalışanları ile basketbolun durumu ve geleceği konuşuldu.

Sağlık çalışanlarının ve temsilcilerin katıldığı toplantıda, dünya genelinde yaşanmakta olan Kovid-19 salgını sürecine değinildi. Ve planlanmakta olan basketbol sezonuna geri dönüş çalışmaları için de şekillendirmeye yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.

Güncel Yazılar